АПОСТИЛЬ І ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ДОКУМЕНТІВ

Апостиль – це спеціальний штамп, який проставляється на офіційних документах, які видають органи країн учасниць Гаазької конвенції 1961 року. Апостиль засвідчить підпис особи під документом і автентичність відбитку печатки, яка поставлена ??на документі.

Апостилювання – це процедура, що замінює легалізацію в тих країнах, які приєдналися до Гаазької конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів. У країнах, що є членами цієї конвенції, документи не легалізуються. На документах, складених в країні-учасниці конвенції, проставляється апостиль.

Апостиль – це посвідчення Міністерством закордонних справ, Міністерством юстиції та Міністерством освіти підпису посадової особи, яка підписала або офіційно посвідчена якої-небудь офіційний документ, складений на території цієї держави.

Якщо на документі проставлений апостиль, такі документи легалізувати не потрібно.

Апостиль проставляється для всіх країн, окрім Німеччини, Данії, ОАЕ, Лівії, Канади, Бразилії та деяких інших країн. Для цих країн застосовується процедура легалізації.

Відзначимо, що в нашій країні апостиль проставляється на таких документах:
– На документах, виданих органами судової влади України;
– На документах, виданих органами прокуратури України, органами юстиції;
– На адміністративних документах;
– На документах про освіту та вчені звання;
– На документах, оформлених державними і приватними нотаріусами;

При цьому апостиль не може проставлятися на документах, виданих закордонними дипломатичними установами України, і на адміністративних документах, які мають пряме відношення до комерційних або митних операцій.
Також апостиль не проставляється на оригіналах, копіях та фотокопіях паспортних документів, військових квитків, трудових книжок, дозволів на носіння зброї, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів (технічних паспортів), посвідчень особи, нормативно-правових актів, роз’яснень та правових висновків щодо їх застосування, документів, що мають характер листування.

Написати Нам

Розташування